Toimipisteet

Yrittäjämme kautta löytyvät laadukkaat, asiakkaiden kotona tuotettavat palvelut. Kaikki yrittäjämme tarjoavat kotihoito- ja hoivapalveluiden lisäksi myös siivouspalveluita sekä lastenhoitopalveluita. Lisäksi tarjolla on kotisairaanhoitoa, vammaispalveluita sekä omaishoitajien sijaispalveluita.

Etsi paikallinen toimipisteesi

Akson Hoivapalvelut Jyväskylä Oy

K-S Kotiapu Oy, Äänekoski

Kotiapu Marja Hartikka Ky, Äänekoski

Kotihoito Elontuuli, Asikkala

Koti- ja hoivapalvelu Minna Jaakkola, Eura

KYMENLAAKSON HOIVAPALVELUT / TMI SIRKKA-LIISA VALKONEN, Hamina

Awonawilona, Järvenpää

Kotiapu ja hoivapalvelu Sisu Oy, Jyväskylä

Kaarinan Appi & Anoppi

Heidin Kotihoiva, Kinnula

Kallaveden kotiapu- ja hoivapalvelut, Kuopio

KOTIHOITO ELONTUULI, Orimattila

Pohjois-Suomen Kotiapu- ja Hoitopalvelut, Oulu

Aito Tuki ja Apu Oy, Pori

Saimaan hoitopalvelut, Rantasalmi

Hoivacammar, Rauma

Lapin kotihoiva Aurora, Rovaniemi

Eija kotiapu, Sastamala

Hoivapalvelu BELI, Siuntio

Yrittäjät

Etelä-Suomi

Asikkala – Hollola – Iitti – Kärkölä – Nastola – Orimattila

Sari Roth

044 491 8823

sari.roth@akson.fi

Mäntsälä – Orimattila – Pukkila

Aija Rosimo-Tyrväinen

040 3564 771

aijanhoiva@akson.fi

Hamina – Kotka

Sirkka-Liisa Valkonen

0440 622 321

sirkka-liisa.valkonen@kotiapu.fi

Imatra – Joutseno – Lappeenranta – Ruokolahti

Maiju Lankinen

050 505 1706

maiju.lankinen@kotiapu.fi

Järvenpää – Kerava – Tuusula

Tuija Sahi

044 3088 979

tuija.sahi@akson.fi

Inkoo – Karjaa – Kirkkonummi – Lohja – Siuntio

Lena Bollström

044 9761 419

lena.bollstrom@akson.fi

Itä-Suomi

Kuopio – Leppävirta – Siilinjärvi

Paula Luukkonen

044 4040 728

aula.luukkonen@akson.fi

Rantasalmi – Savonlinna

Sari Jokinen

040 1840 233

sari.jokinen@kotiapu.fi

Ruokolahti

Maiju Lankinen

050 505 1706

maiju.lankinen@kotiapu.fi

Keski-Suomi

Äänekoski – Laukaa – Uurainen – Suolahti – Jyväskylä – Sumiainen

Marja Toivonen

045 139 5266

marja.hartikka@kotiapu.fi

Hankasalmi – Laukaa – Jyväskylä – Muurame

Jaana Hentunen

040 154 7881

jaana.hentunen@akson.fi

Äänekoski – Keuruu – Laukaa  – Jyväskylä– Petäjävesi – Muurame

Marja Toivonen

045 139 5266

marja.hartikka@kotiapu.fi

Kinnula – Pihtipudas – Viitasaari  – Saarijärvi

Heidi Pekkarinen

044 9800096

heidi.pekkarinen@akson.fi

Äänekoski

Tiina Niskanen

040 539 1553

aanekoski@kotiapu.fi

Länsi-Suomi

Aura – Kaarina Lieto Paimio 

 Parainen  Raisio – Sauvo – Turku

Pirjo Lahtonen

045 2287 221

pirjo.lahtonen@akson.fi

Eurajoki – Nakkila –Pori – Ulvila

Sari Perä-Takala

045 2458363

sari.pera-takala@akson.fi

Eurajoki – Rauma –Pyhäranta – Laitila

Selja Heinonen

040 195 6709

seija.heinonen@akson.fi

Hämeenkyrö – Kangasala –Pälkäne – Tampere

Sirpa Heikkinen

044 3070 817

sirpa.heikkinen@akson.fi

Hämeenkyrö – Ikaalinen – Sastamala 

Eija Kovanen

0400 739 894

eija.kovanen@akson.fi

Kaarina Lieto – Naantali  Raisio – Rusko – Turku

Petri Ojakangas

050 464 9757

turku@akson.fi

Eura – Kokemäki –Säkylä

Minna Jaakkola

040 523 9420

minna.jaakkola@akson.fi

Hämeenkyrö – Kangasala –Pälkäne – Tampere

Sirpa Heikkinen

044 3070 817

sirpa.heikkinen@akson.fi

Lempäälä – Pirkkala – Nokia  Tampere – Ylöjärvi

Raila Arppe

045 112 7140

raila.arppe@kotiapu.fi

Tampere – Nokia – Ylöjärvi

Salla Alanen

040 542 0812

salla.alanen@akson.fi

Pohjois-Suomi

Haukipudas – Kiiminki – Oulu  Oulunsalo

Leena Luukkonen

050 5010 055

oulu@akson.fi

Rovaniemi

Irina Pietikäinen ja Linda Laine

050 345 7497 (Irina)
050 591 1054 (Linda)

aurora@akson.fi

Töihin Aksonille?

Tutustu monipuolisiin uramahdollisuuksiimme!

Hanki palveluseteli kotipalveluiden ostamisen tueksi

Kokosimme selkokielisen oppaan siitä, kuinka pystyt hakemaan itsellesi tai läheisellesi palveluseteliä arjen tueksi.

Akson on kotipalveluyrityksistä koostuva yritysverkosto. Me haluamme olla kärkijoukossa kehittämässä suomalaista kotipalvelualaa.